דלג אל התוכן

חטיבת ההשמה- המשקם השמה ושילוב

חברת המשקם מעסיקה ועוסקת בהשמה של אנשים עם מוגבלויות בכל ענפי המשק ומתכתבת עם הצעות החוק החדשות, לייצוג הולם של אנשים עם מוגבלויות.

 

בחודש אוגוסט 2016, אושרה הצעת החוק לייצוג של 5%-7% לעובדים עם מוגבלויות בגופים ציבוריים. הצעת החוק מבקשת לתקן את חוק שירות המדינה (מינויים) ולקבוע כי גופים ציבוריים, בהם משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, כוחות הביטחון, חברות ממשלתיות, מוסדות להשכלה גבוהה ועוד יחויבו להעסיק אנשים עם מוגבלות בשיעור של 5%-7%.
זאת בהמשך להסכם שנחתם בין ההסתדרות לנשיאות הארגונים העסקיים, ואחריו צו ההרחבה שנחתם , משנת 2015, הקובע כי חברות במגזר העסקי-פרטי המעסיקות מעל 100 עובדים, יעסיקו בשנה הראשונה אנשים עם מוגבלות בהיקף של 2% מכלל כוח האדם, והחל מהשנה השנייה בהיקף של 3%.

 

חברת ‘המשקם’, פועלת לשילוב והשמת אנשים עם מוגבלויות בארגונים וחברות בכל הארץ.

 

לחטיבת ההשמה מספר מטרות מרכזיות:

 • הקמת פלטפורמה לשירותי השמת אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה הטבעי – פעילה ובת-קיימא לאורך זמן
 • בניית תשתית אופרטיבית ליצירת הזדמנויות לעובדי המשקם להשתלב בשוק העבודה הטבעי
 • בניית שירותי גיוס פנימיים ליחידות השונות במשקם
 • פיתוח והתאמת כלי המיון הקיימים, להשמה ושילוב עובדים עם מוגבלויות העבודה

 

הכניסה לתוקף של צוו ההרחבה לחובת העסקה של אנשים עם מוגבלות בשוק החופשי על ידי מעסיקים פרטיים לצד קבלת החקיקה לחובת הייצוג ההולם במגזר הציבורי, מאפשרת לחברת המשקם להגדיל את שיעור האנשים עם מוגבלות המועסקים בשוק החופשי.

 

חטיבת ההשמה מאפשרת מתן שירות יוצא דופן המשלב השמה איכותית, ליווי ו”אחריות” לתקופה של עד חצי שנה, לפני קליטת העובדים במקומות העבודה. שירות זה מקל על מעסיקים להעסיק אנשים עם מוגבלות ומאפשר להם להכיר אותם לפני הקליטה הקבועה בעבודה. צורך זה עונה על חששם של מעסיקים להעסיק אנשים עם מוגבלות בכך שהוא מאפשר להם להיכנס למודל ההשמה באופן הדרגתי.

בניגוד להסדרים של חברות כוח האדם, העסקה כאן מיועדת מראש לקליטה ישירה אחרי תקופה והמשקם לא אינה כלי להעסקה זמנית של אנשים עם מוגבלות.

 

עקרונות היסוד של עבודת חטיבת ההשמה

 

עבודת החטיבה נשענים על מספר עקרונות יסוד מרכזיים:

 

 • הלקוח המרכזי הוא המעסיק: הדגשת נקודת המבט של הלקוח – הגדרת הצורך מתוך נקודת מבטו העסקית והחברתית ומותאמת לצרכיו.
 • ההשמה כתהליך גיוס: תהליך הגיוס דומה לתהליך גיוס רגיל וכולל איתור מספר מועמדים מתאימים ולא השמה ‘בכל מחיר’. בכל תהליך גיוס המעסיק ניצב בפני מספר מועמדים, באופן שמאפשר לו לבחור את האדם המתאים ביותר לצרכיו.
 • ההשמה בלתי ישירה לתקופה מוגבלת: ההשמה בלתי ישירה לתקופה מוגבלת, שלאחריה העובד הופך להיות עובד מן המניין של החברה מאפשרת למעסיקים לקלוט עובדים אותם הם מכירים.
 • קידום של קשר אישי: קידום הקשר האישי מחזק את היכולת של חטיבת ההשמה לקידום השמות עתידיות נוספות.
 • השמה מוצלחת הינה הצלחה הנשענת על הכישורים ולא על המוגבלות: ההעסקה של מועמדים תישען על היכולות והכישורים של האדם ולא תתנגש עם המוגבלות.
 • הגדרת משרות מתאימות והתאמות משרות: כל משרה תפורק למטלות מתאימות.
 • כל משרה תופץ לכלל לקוחות חטיבת ההשמה: תפוצה נרחבת, פרסום לעמותות, פרסום ישיר למועמדים בתוך מאגר המעסיקים ופרסום בתוך חברת המשקם

 

חשוב לדעת:

חברות המעסיקות אנשים עם מוגבלויות, זוכות לעובדים מהימנים, מוכשרים ומסורים מאין כמוהם. הייצוג ההולם מתבקש ואנו פועלים רבות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בענפי התעסוקה השונים, מתוך מחשבה שהם מביאים איתם ערך מוסף לחברה. ההעדפות התעסוקתיות של אנשים עם מוגבלויות, אינן שונות כמו של אנשים אחרים. היתרון של החברות הוא בגיוון התעסוקתי – החברה מעסיקה אדם עם מוגבלות, אדם כהה עור, אדם חרדי, וממגזרים שונים וזה משפיע על כל המעגלים ומגדיל את הערך המוסף החברתי.”

החטיבה נותנת מענה למגוון רחב של אוכלוסיות ולמגוון רחב של ארגונים. אנחנו עובדים עם גופים גדולים במשק הישראלי כגון אסם, שטראוס, HP ונוספים. אחראים להשמה של אנשים עם מוגבלויות בגופים הללו, הן בקבלנות משנה והן השמה כעובדי הארגון. בין התפקידים שאנו משלבים: מנהלי חשבונות, מחסנאים, מזכירות עובדי ארכיון וכל דבר לו הארגון זקוק.”

 

 

צרו עמנו קשר
צרף קובץ
[recaptcha size:compact]