דלג אל התוכן

מתודולוגיית השיקום

רקע:

 

חברת המשקם הינה העסק החברתי הגדול ביותר בישראל, פועלת למעלה מ- 60 שנה ומהווה מסגרת של תעסוקה שיקומית לאלפי עובדים עם מוגבלויות. המשקם הינה חברה בע”מ בבעלות משרד הרווחה והשירותים החברתיים המחזיקה 40% ממניותיה, וההסתדרות הציונית העולמית המחזיקה ב- 60% ממניותיה.

המשקם מעסיקה (בהעסקה ישירה) ומשקמת באופן שוטף כ-2,700 עובדים עם מוגבלויות פיזיות, נפשיות, חושיות  וקוגניטיביות ,על הרצף השיקומי-תעסוקתי. לחברה מפעלי תעשייה רבים חטיבת גינון גדולה העוסקת בהקמה ותחזוקת שטחי גינון ציבוריים וחטיבת השמה גדולה שתפקידה השמה ושילוב עובדים עם מוגבלות בשוק העבודה החופשי חברת המשקם פרוסה בכ-40 ישובים ברחבי הארץ מקרית-שמונה בצפון ועד מצפה רמון בדרום, תוך מתן דגש על נוכחות בפריפריה. חשוב לציין כי חברת המשקם נותנת מענה גם לחסם הגילאי ומעסיקה אנשים שהגיל מהווה עבורם חסם תעסוקתי נוסף.

 

המתודולוגיה השיקומית

 

חברת המשקם עוסקת בשיקום ובתעסוקת אנשים עם מוגבלות. בחברה מועסקים ועוברים תהליכי שיקום תעסוקתי אנשים עם מוגבלות פיזית, נפשית, חושית, שכלית בגילאי 18 שנה ומעלה, המופנים לחברה על ידי המחלקות לשירותים חברתיים, מחלקות השיקום של הביטוח הלאומי, ואגף השיקום במשרד הביטחון.

החברה מספקת תהליכי הכשרה והכנה לשילוב בעולם העבודה. תהליכי השיקום התעסוקתי המבוססים על העיקרון של קידום על פני הרצף ועל כן מתמקד השיקום התעסוקתי במימוש הפוטנציאל האישי של האדם וגיבוש זהות תעסוקתית אשר תאפשר לו התקדמות והשתלבות בשוק העבודה החופשי. במסגרת תהליכי השיקום בחברה ניתנים דגשים על מיומנויות תעסוקתיות ומיומנויות בין אישיות וכן תהליכי הכשרה והעצמה על פי המודל המצ”ב:

 

1

 

כחלק מתפיסת החברה לספק מענה שיקומי לאוכלוסיות השונות, ממוקמים אתרי החברה  כמעט בכל עיר בארץ כאשר קיים דגש רב על קיום פעילות שיקומית דווקא בפריפריה שם קיימת מצוקת תעסוקה גבוהה  וקושי במציאת מגוון מענים הולמים לאוכלוסיית אנשים עם מוגבלות.

המשקם פועלת לקדם את העובדים ולהעניק להם אופק תעסוקתי. רוב מנהלי המחלקות במשקם הינם עובדים עם מוגבלות שקודמו בתפקידם. בנוסף, השנים האחרונות הוכשרו מנהלי אבטחת איכות במפעלים, נאמני בטיחות, ועוד מגוון רחב של תפקידים. כחלק מתפישת קידום העובדים, פועלת חטיבת ההשמה ליצירת אפשרויות קידום ומציאת פתרונות תעסוקתיים תוך שימוש במשאבים העסקיים ובמאגר המשרות הקיימות.

               

 2

 

החברת פועלת בשוק תחרותי, מתחרה במגזר העסקי ונותנת שירות לחברות עסקיות. כפועל יוצא, השקיעה ומשקיעה מאמצים ותשומות רבות על מנת לחזק את יכולותיה התחרותיות, ולפעול ברמה האופרטיבית כחברה עסקית. בשנים האחרונות השקיעה החברה תשומות גבוהות במיוחד בפיתוח ושיפור תשתיות פיזיות במפעליה, זאת במטרה לשפר את היכולות העסקיות

והתעסוקתיות, בנוסף לשיפור משמעותי של סביבת העבודה ואיכות חייהם של העובדים. כל זאת כמובן, מתוך מטרה להכניס את ערכי עולם העבודה הטבעי לתוך מפעלי המשקם.

צרו עמנו קשר
צרף קובץ
[recaptcha size:compact]