רקע כללי

רקע כללי  רקע כללי

רקע כללי

חברת המשקם הינה העסק החברתי הגדול ביותר בישראל מאז 1958 וכיום מעסיקה כ-2,700 עובדים עם מוגבלות ביחסי עבודה מלאים, מהם כ 300 אזרחים ותיקים עם מוגבלות ופועלת בכל רחבי הארץ – מקרית שמונה ועד מצפה רמון.

המשקם הינה חברה בע”מ בבעלות ההסתדרות הציונית העולמית ומשרד הרווחה והביטחון החברתי. משרד הרווחה והביטחון החברתי מהווה גורם מפקח ומקצועי על תהליכי השיקום.  התמחותה של חברת המשקם היא בהעסקת עובדים, ביחסי עבודה מלאים, עם מוגבלות על כל רצף המענים הקיימים, ממפעל מקדם תעסוקה ועד לעבודה בשוק הפתוח. התמחות זו מבוססת על תהליכי  שיקום תעסוקתי, במסגרת תהליכי השיקום בחברה ניתנים דגשים על מיומנויות תעסוקתיות ומיומנויות בין אישיות וכן תהליכי הכשרה והעצמה.

עובדי המשקם המסורים מקפידים על עמידה דייקנית בדרישות הלקוחות, מספקים מוצרים ושירותים איכותיים ומעניקים ערך מוסף לכל המעורבים בתהליך.

ברשימת הלקוחות המכובדת של “המשקם” – תאגידים מהמגזר העסקי, חברות ציבוריות, מערכת הביטחון, בתי חולים, מרכזים רפואיים בכל הארץ ומשרדי ממשלה.

כחלק מתהליכי השינוי שעברה חברת המשקם בשנים האחרונות הושם דגש רב על התחום העסקי. משמעות הדבר כי אנו רואים את עובדי החברה כעובדים בעלי יכולות ותפוקות המסוגלים לעמוד בכל מטלה שעומדת בפניהם. משפט זה אינו עומד בעלמה וזאת משום שהוא כולל בתוכו מאפיינים שונים עליהם מושם דגש רב לאורך תהליכי העבודה, השיקום התעסוקתי והייצור.

החברה פועלת בהתאם לאמונה כי לכל אדם באשר הוא יש את הזכות והיכולת למצות את כישוריו ויכולותיו ולהתפרנס בכבוד מעמל כפיו, תוך שמירה על כבודו. “המשקם” שואפת להיות החברה המובילה בתחום השיקום התעסוקתי ולשלב אנשים עם מוגבלות בכל במסגרת תעסוקתית, המתאימה ליכולותיהם.

יכולות תחרותיות

חברת המשקם פועלת ליצירת ערך עסקי תחרותי אמיתי, שבצדו ערך מוסף חברתי משמעותי. פריסה גיאוגרפית רחבה ומספר עובדים גדול מאפשרים למשקם גמישות מרבית אל מול צרכי הלקוחות.

המשקם עומדת בנוהלי בקרת איכות מתקדמים, מיכון וידע מקצועי רחב, שמאפשרים לנו להציע ללקוחותינו מוצרים ברמה הגבוהה ביותר, תוך מתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוחותינו.

ערך מוסף חברתי

המשקם מאפשרת לחברות עסקיות ליישם מודל חדשני של אחריות תאגידית באמצעות שיתופי פעולה עסקיים, היוצרים ערך חברתי דרך פעילויות הליבה שלהן.

למשקם יחסי עובד-מעביד מלאים עם עובדיה, הכוללים שכר גבוה מהנהוג בתחום (ומותאם לשכר המינימום במשק) וכן מעניקה להם זכויות סוציאליות מלאות, לרבות דמי הבראה והפרשות פנסיוניות.

המשקם מספקת לעובדיה סביבת עבודה מגוונת ועשירה (הרצאות, הכשרות מקצועיות, אירועי תרבות ופנאי ועוד) השמה דגש על פיתוח אישי ותעסוקתי לעובדיה.

לקוחות חברת המשקם מייצרים ערך מוסף כפול – ערך עסקי אמיתי לפירמה וערך חברתי משמעותי לחברה